DSC_0315 Arkadiusz Porada Polska Fundacja Ekologiczna

Dziękujemy za udział w IV Forum Ekologicznym i już dziś zapraszamy Państwa na kolejną, piątą już edycję wydarzenia! Szczegółowe informacje będziemy zamieszczać na stronie internetowej oraz profilach na portalach społecznościowych Facebook i Twitter, dlatego zachęcamy do bacznego obserwowania naszych kanałów.

Poniżej prezentujemy krótką relację z IV Forum Ekologicznego.

7 czerwca o godz. 17.00 miała miejsce Ceremonia Otwarcia IV Forum Ekologicznego. Zgromadzonych gości przywitali organizatorzy Forum – przedstawiciele Polskiej Fundacji Ekologicznej. Następnie uczestnicy wydarzenia wysłuchali dwóch wykładów inauguracyjnych – Hanny Marlière oraz Ryszarda Pazdana. O godz. 18.00 rozpoczęło się Forum Marszałków Środowiskowych.

Tego samego dnia o godz. 16.30 na placu przed Marine Hotel***** odbyła się konferencja prasowa, w czasie której przedstawiciele wybranych firm i instytucji wspólnie zasadzili drzewko tlenowe.

Również 7 czerwca, o godz. 20.00 rozpoczął się uroczysty bankiet, w czasie którego wręczone zostały podziękowania za pomoc w organizacji IV Forum Ekologicznego oraz przyznane zostały certyfikaty Green Certificate. W czasie wieczornego spotkania odbyła się aukcja charytatywna – zgromadzone środki zostały przekazane na rzecz siedmioletniego Krzysia, który zmaga się z autyzmem.

8 i 9 czerwca miały miejsce debaty i wykłady na temat finansowania inwestycji, ekobudownictwa, elektromobilności, gospodarki wodnej, gospodarki o obiegu zamkniętym oraz troski o środowisko, szczególnie – powietrze. Polska Fundacja Ekologiczna zaprosiła do udziału w dyskusji osoby, które szczycą się mianem specjalistów w swoich dziedzinach, dzięki czemu panele cieszyły się dużym zainteresowaniem i niejednokrotnie trwały dłużej niż planowane półtorej godziny.

Tradycją stało się już, że w czasie Forum Ekologicznego odbywa się Parada Rowerowa. Nie inaczej było tym razem. Jak zwykle na czele parady stanęli znani kołobrzeżanie – Prezydent Miasta Janusz Gromek oraz Agnieszka Rylik, wielokrotna mistrzyni świata i Europy w kick-boxingu. Za kierownice chwycili również Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz oraz inni uczestnicy IV Forum Ekologicznego.

Zapraszamy do galerii zdjęć: http://forum-ekologiczne.pl/galeria

Ekologiczna TV: http://forum-ekologiczne.pl/ekologiczna-tv