Projekt pt. „Recykling Rejs 2017 – Odzyskuj tworzywa sztuczne” wygrał plebiscyt na najlepszą inicjatywę ekologiczną w konkursie „Eko Inspiracja”! To jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień ekologicznych w Polsce. Nagrodę podczas uroczystej gali, która odbyła się 28 lutego,
odebrali: Dominik Dobrowolski – wrocławski ekolog i podróżnik – oraz Fundacja PlasticsEurope Polska, współorganizator kajakowych rejsów Dominika. W czasie zeszłorocznej wyprawy Recykling Rejs przepłynął on i posprzątał Wielkie Jeziora Mazurskie, pokonując kajakiem trasę z Węgorzewa do Warszawy. Oprócz Fundacji PlasticsEurope Polska wspiera go Rekopol Organizacja Odzysku.

Dominik Dobrowolski - Bałtyckie Forum Ekologiczne

Głosowanie on-line w konkursie „Eko Inspiracja” odbyło się w lutym. Zagłosowali nie tylko mazurscy żeglarze, lecz także tysiące wodniaków i „szczurów lądowych” napotkanych na wodnych szlakach począwszy od 2011 r. Już od siedmiu lat bowiem Dominik Dobrowolski przemierza kajakiem jeziora, rzeki, a nawet Bałtyk. To dzięki tym tysiącom osób niestrudzenie walczących przez cały rok o czystość polskich wód udało się wygrać tak prestiżową nagrodę. – Myślę, że oni wszyscy mogli zagłosować  na podobnego im „sprzątacza”. Bardzo dziękuję! – mówi wrocławianin Dominik Dobrowolski.