Liczne panele dyskusyjne, spotkania z ekspertami, targi ekologiczne – program Międzynarodowego Forum Ekologicznego

Jeżeli zastanawiasz się, co dzieje się na Międzynarodowym Forum Ekologicznym to warto podkreślić, że dzieje się naprawdę dużo. Każda edycja obfitowała w szereg inspirujących, bardzo ważnych spotkań z ekspertami z polski, jak i zagranicy, którzy jak mało kto znają się na ekologii i mają świadomość zagrożeń, jakie każdy człowiek funduje środowisku każdego dnia. Istotne jest, aby tego typu wydarzenia były realizowane cykliczne, jak to było w przypadku Międzynarodowego Forum Ekologicznego. Tego typu branżowe eventy potęgują świadomość społeczeństwa, wskazują przyczyny problemu, a także przyszłe zagrożenia, a także są szansą do wypracowania środków mających na celu ochronę środowiska.

Część oficjalna Międzynarodowego Forum Ekologicznego

Każde Forum zaczyna się i kończy w bardzo uroczysty sposób. Odbywa się przywitanie i pożegnanie wszystkich gości, którzy zdecydowali się uczestniczyć w tym ważnym wydarzeniu. Zwykle na otwarcie przybywają przedstawiciele rządu RP, a także inne osobistości, które związane są z ekologiczną działalnością w Polsce.

Organizowana jest również Gala Wieczorna, która jest okazją do nawiązania bliższych kontaktów z uczestnikami Forum, a także daje możliwość zaznania dobrej zabawy.

3 dni wypełnione wykładami, debatami, analizami i dyskusjami

Ważnym punktem Forum Ekologicznego są debaty na najgorętsze w danym roku tematy związane z ochroną środowiska i ekologią. Podczas II Międzynarodowego Forum Ekologicznego tematem debaty było „Ekologiczne Miasta Przyszłości – Ochrona powietrza”. Debatowano także nad innym zagadnieniem - Zrównoważony rozwój w świetle nowej perspektywy finansowej. Szanse, możliwości, wyzwania.

Podczas III Forum Ekologicznego zaplanowano ponad 19 dyskusji tematycznych, podczas których prelegenci mogli podzielić się swoją wiedzę, jak i doświadczeniami. Jest to stały element wszystkich edycji Międzynarodowego Forum Ekologicznego. Panele dyskusyjne organizowane w dużych ilościach pozwalają na rozpatrzenie problemów ekologicznych na różnych polach.

EKO

Targi Ekologiczne EKO

Międzynarodowe Forum Ekologiczne to także Targi Ekologiczne EKO, które są intersujące dla wszystkich firm działających w branży ochrony środowiska, a także dla branży energetycznej czy budowlanej. Prezentowane są tam nowe technologie, innowacyjne rozwiązania, a także systemy, których celem jest wpływanie na ochronę środowiska.

Na targach swoje produkty i innowacje prezentuje wielu wystawców. Podczas III Forum Ekologicznego było ich aż 120!