Targi EKO Kołobrzeg – wydarzenie wszystkich osób zainteresowanych innowacjami w zakresie ochrony środowiska

Od pierwszej edycji Międzynarodowego Forum Ekologicznego organizowane są również Targi EKO w Kołobrzegu. Jest to wydarzenie towarzyszące, o równie dużej randze co Forum. Cieszą się one bardzo dużą popularnością wśród przedsiębiorców działających w branży energetycznej i budowlanej, a także firm ściśle wiążących swoją działalność z ekologią. Chętnie uczestniczą w nich również osoby, dla których ekologia nie jest obojętna i chcą poznać nowatorskie rozwiązania idealne dla domów jednorodzinnych. O tym, że Targi EKO są atrakcyjnym wydarzeniem dla każdego, można przekonać się przeglądając program imprezy: https://www.ryman.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=618:targi-ekologiczne-eko-koobrzeg-2014&catid=1:latest-news.

Dlaczego warto uczestniczyć w Targach EKO?

Targi stanowią kompendium wiedzy na temat nowych technologii i innowacji pozwalających na ochronę środowiska, przy jednoczesnym wprowadzaniu do budynków energooszczędnych, tanich w eksploatacji systemów. Pokazywane są na nich rozwiązania dopasowane do nowoczesnych gospodarstw domowych, a także do obiektów przemysłowych o dużych potrzebach cieplnych.

Na targach prezentowane są także środki transportu budowane w oparciu o eko technologie. Można podziwiać produkcje lądowe, jak i wodne, np. eko-łódź, a także szereg innych pomysłów tworzonych przez specjalistów od transportu.

Targi EKO są również okazją do pozyskania środków na proekologiczne inwestycje. Powstało specjalne Centrum Informacyjne Finansowania Inwestycji Proekologicznych, którego celem jest wyłapywanie ciekawych pomysłów na wdrażanie innowacyjnych projektów i ich finansowania. Każda zainteresowana osoba chcąca wziąć udział w programie może zgłosić swój pomysł.

Przestrzeń dla wystawców

Na Targi EKO zjeżdża się wielu wystawców, którzy chcą zaprezentować swoje innowacje i ciekawe rozwiązania dla ekologicznych, energooszczędnych domów. Jest to okazja, aby zapoznać się z nowinkami technologicznymi, a także propozycjami, które mogą ułatwić oszczędzanie zasobów naturalnych i ich poprawne wykorzystywanie do własnego użytu.

Atrakcje dla dzieci w ramach Targów EKO

Targi EKO są wydarzeniem dla całej rodziny, nie tylko dla specjalistów i wystawców, dlatego stworzono specjalne strefy atrakcji dla dzieci. Poprzez zabawę maluchy mogą nauczyć się technik segregowania śmieci, a także poznają inne zagadnienia związane z ekologią. Dzięki temu, od małego rozwijana jest w nich świadomość dotycząca życia w zgodzie ze środowiskiem naturalnym.

Dla dzieci przygotowywane są liczne gry i konkursy, podczas których przekazywane są zasady ochrony środowiska, sposoby oszczędzania zasobów naturalnych, a także szereg innych przydatnych informacji.